Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 – aranżacja przestrzeni na otwarcie 

Po 17 latach działalności Teatru 21, po wielu latach zabiegań o stałą siedzibę, zbierania środków, pisania wniosków i kilkumiesięcznym remoncie, na warszawskiej Pradze Północ 18.11.2022 r. otworzył na stałe Centrum Sztuki Włączającej i pierwszy dom Teatru 21.

W trakcie kilku dni otwarcia swoją premierę miało pierwsze polskie wydanie książki Lennarda J. Davisa “Ustanawianie normy”, które Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 wydaje w ramach swoje serii “Odzyskiwanie obecności”. W piątkowy wieczór odbyła demokratyczna parapetówka w ramach formuły Democratic Disco. Aktorka Barbara Lityńska przygotowała dla wszystkich wieczór swojej poezji, a zespół edukacji warsztaty towarzyszące otwarciu i wystawie.

Jak na Centrum Sztyki Włączającej przystało, nie zabrakło również sztuk wizualnych – swoje prace zaprezentują artystki Karolina Wiktor i Nadia Markiewicz. W świeżo wyremontowanej przestrzeni zainstalowałem wybrane rekwizyty i elementy scenograficzne ze spektakli Teatru 21, a po naszej nowej i nieznanej jeszcze siedzibie oprowadzali jej gospodynie i gospodarze – aktorki i aktorzy Teatru 21.

Koncepcja aranżacji przestrzeni, realizacja – Kuba Drzastwa 

miejsce:
Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21
ul. Skoczylasa 10/12, Warszawa

fot. Wojciech Kaniewski
fot. Wojciech Kaniewski
fot. Wojciech Kaniewski