NOSS 

Zmysł węchu to sposób doświadczania różnych miejsc, przestrzeni, sytuacji i przeżyć. Zapach to część zakodowanej w nas pamięci, która kształtuje odbiór rzeczywistości.

Tzw. pamięć węchowa to zapisane w mózgu czuciowe wspomnienia. Budują one chemię mózgu, która przy reakcji z daną nutą zapachową może przenosić nas w czasie i zabierać w miejsca oraz przeżycia, które kiedyś doświadczaliśmy/łyśmy.

Akordy, aromaty i środowisko zapachowe to wreszcie informacje, które komunikują o osobie, miejscu, przestrzeni i przedmiocie. 

To tylko kilka argumentów, które zachęcają mnie, aby pogłębiać ten fascynujący obszar.

Od czerwca 2022 roku prowadzę domową manufaktura, w której tworze autorskie oleje, masła i perfumy w kremie na bazie wosku pszczelego. Używam tylko naturalnych składników, dzięki czemu większości przygotowanych mikstur może być używana również do pielęgnacji ciała.

Praca z zapachami daje może tworzenia opowieści zapachowych także w ramach różnych wydarzeń kulturalnych oraz rozszerzania dostępności dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Opakowania na perfumy nadają się do recyklingu oraz posiadają minimalną ilość plastiku. Torebki na perfumy to moje autorskie kolaże z wykorzystaniem starych gazet i kalendarzy. Na życzenie mogę uzupełnić opakowanie o notację/etykietę wykonaną za pomocą wytłaczarki DYMO. 

Aktualne kompozycje zapachowe oraz realizacje związane z NOSS znajdziesz na moim FB i Instagramie.

Zapraszam do kontaktu – jakub.drzastwa@gmail.com