MOŻNA – wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 

Interaktywna wystawa skierowana do odbiorców sztuki bez ograniczeń wiekowych, zarówno do dorosłych z bliskimi im dziećmi, jak i do dzieci z bliskimi im dorosłymi; dorosłych rozumianych bardzo szeroko, jako tych, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, jak również tych zupełnie dojrzałych oraz dzieci, których wiek zaczynamy liczyć nie w latach, lecz w miesiącach życia!

Podstawowym założeniem wystawy jest projektowanie doświadczenia – stworzenie przestrzeni, która będzie w pełni interaktywna z odbiorcą – MOŻNA ją nie tylko oglądać, ale także doznawać jej wszystkimi zmysłami. Punktem wyjściowym wystawy jest rekontekstualizacja – badanie, w jaki sposób to, co pierwotnie stworzone zostało w formie instalacji performatywnej bądź spektaklu dla niemowląt i/lub bardzo małych dzieci, może zafunkcjonować w nowym – dorosłym kontekście, jako przestrzeń otwarta na eksplorację osób w każdym wieku, bez specjalnego wskazania dziecięcego odbiorcy. Nowy kontekst wydobyty zostaje także przez generowanie nowych warunków ekspozycyjnych dla gotowych scenografii/obiektów/instalacji, stworzonych już wcześniej i funkcjonujących w obiegu teatralnym.

Kuratorki: Alicja Morawska-Rubczak i Magda Wolnicka
Twórcy: Frank Fierke, Barbara Małecka, Kuba Drzastwa, Kolektyw Holobiont (Hanna Bylka-Kanecka, Aleksandra Bożek-Muszyńska)

MOŻNA oglądać
MOŻNA dotykać
MOŻNA się turlać
MOŻNA poszaleć
MOŻNA poznawać
MOŻNA rozmyślać
MOŻNA wymyślać
MOŻNA się bawić
MOŻNA odpocząć
MOŻNA śmiało
MOŻNA…

Miejsce – Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Działanie – na wystawie została zaprezentowana instalacja do spektaklu Łaskotki 

fot. Patrycja Kucik (GSW w Opolu)
fot. Patrycja Kucik (GSW w Opolu)
fot. Patrycja Kucik (GSW w Opolu)
fot. Patrycja Kucik (GSW w Opolu)