Śniadanie performatywne

Jednym z wyzwań pedagogiki teatru jest projektowanie sytuacji twórczych, wywodzących się nie tylko z narzędzi typowo teatralnych, ale bazujących na elementach i zasobach wielu dziedzin życia i sztuki. Wejdźmy w taką przestrzeń twórczą siadając wokół stołu. Potraktujmy śniadanie jako czas spotkania – wymiany doświadczeń, refleksji i inspiracji. 

Odżywimy nasze komórki, pobudzimy neurony, naładujemy się nawzajem energią do dalszego działania. 

W ramach Ogólnopolskiego Forum Pedagogów i Pedagożek Teatru przeprowadziliśmy wspólnie z Zosią Wronką śniadanie performatywne. Założeniem spotkania przy wspólnym posiłku było pobudzenie gości do refleksji na tematy z pedagogicznych obszarów zainteresowań Uczestników Forum.

Wraz z Zosią Wronką przygotowaliśmy wszystkie smakołyki oraz zadbaliśmy o aranżacje przestrzeni i stołu. Na papierowym obrusie zostały wypisane kulinarne hasła, które metaforycznie inspirowały do rozmowy osoby, które siedziały przy danym haśle. W połowie śniadania Uczestnicy otrzymywali pytania pomocnicze zapisane na serwetkach, które ukierunkowywały na poszczególne obszary tematyczne związane z pedagogiką teatru.

Działanie – współprowadzenie z Zosią Wronką / pichcenie / pieczenie

fot. Alicja Szulc
fot. Alicja Szulc
fot. Alicja Szulc
fot. Alicja Szulc
fot. Alicja Szulc